Biuletyn Informacji Publicznej

Reklama

Logowanie dla nauczycieli


Osiągnięcia Drukuj Email

W naszej szkole masz szansę się rozwijać.

 

Sprawozdanie z imprez i uroczystości


w roku szkolnym 2012/2013


9 września 2012 – zgodnie ze szkolną  tradycją uczniowie klas pierwszych  i nauczyciele naszej szkoły wzięli udział pochodzie gwarkowskim.

20 września 2012 policjanci Powiatowej Komendy Policji w Tarnowskich Górach z Zespołu ds. Nieletnich i Patologii, przeprowadzili spotkanie z młodzieżą klas pierwszych Technikum nr 5

18 września 2012 r.  zgodnie ze szkolną tradycją odbyło się uroczyste pasowanie i ślubowanie klas pierwszych oraz przyjęcie do grona rzemieślników. Współgospodarzami spotkania był Wolny Cech Rzemiosł Różnych i Przedsiębiorców w Tarnowskich Górach, który reprezentowali: Starszy Cechu  -  Mistrz Artur Friedberg Podstarszy Cechu – Mistrz Mikołaj Kokot i Mistrz Alicja Wojsczyk. W Uroczystości Ślubowania oprócz uczniów, dyrekcji i nauczycieli udział wzięli: dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Tarnowskich Górach Pani Ewa Brachaczek, przedstawiciele pracodawców oraz  rodzice pierwszoklasistów.

Dnia 5 października 2012 r. w Cechu Rzemiosł Różnych i Przedsiębiorczości w Bytomiu odbyła się uroczysta Inauguracja Roku Szkolnego 2012/2013.podczas której Dyrektor Wieloprofilowego Zespołu Szkół  Pan mgr Michał Kos wraz z kierownikiem szkolenia praktycznego Panią Anną Krawczyk, odebrali Dyplom Uznania nadany przez Izbę Rzemieślniczą oraz Małej i Średniej Przedsiębiorczości w Katowicach  za zasługi dla rzemiosła województwa śląskiego. Jest to szczególne wyróżnienie dla szkoły, która kształci w wielu zawodach poszukiwanych na rynku pracy.

3 października 2012 r. odbyło się spotkanie przedstawicieli Wydziału Strategii, Kultury, Promocji i Sportu Starostwa Powiatowego w Tarnowskich Górach z uczniami naszej szkoły zainteresowanymi udziałem w projekcie „Mam zawód – mam pracę w regionie”. Obecnie w projekcie bierze udział ponad 80 uczniów WZS, którzy odbyli już szkolenia z zakresu doradztwa grupowego i oczekują na dalsze indywidualne oraz na ciekawe kursy związane z ich kierunkiem kształcenia. Szkoła poprzez udział w projekcie otrzyma wyposażenie pracowni informatycznej, fotograficznej i samochodowej.

01 października 2012 r. odwiedzili Wieloprofilowy Zespół Szkół goście z Niemiec, pan Oswald Kahle jego siostra Ruth Kuhn oraz brat pan Gunter Kahle z małżonką. Dla pana Oswalda i jego rodzeństwa budynek szkoły przy ul. Sienkiewicza 6 był domem rodzinnym. Przed wojną przyszli tu na świat i opuścili go w 1945 roku. Rodzice gości byli pracownikami niemieckiego gimnazjum mieszczącego się w budynku naszej szkoły.

W roku 2008 państwo Kahle po raz pierwszy od czasu wojny odwiedzili szkołę. Od tego         spotkania nasza znajomość jest pielęgnowana i podtrzymywana przez obie stron

W październiku wystartował  trwający cztery  miesiące projekt „Bądź Przedsiębiorczym”  skierowany do  uczniów technikum handlowego.

Podsumowanie projektu nastąpiło  30 stycznia podczas  Dnia Przedsiębiorczości  w naszej szkole jako finał projektu „Bądź Przedsiębiorczym – aktywizacja młodzieży szkół zawodowych i średnich zawodowych przeciw wykluczeniu” realizowany przez Fundację na Rzecz Wspierania Edukacji i Rozwoju Samorządności wśród Młodzieży  VIRIBUS UNITIS.  W III cyklu  projektu wzięło udział 10 szkół z całego województwa śląskiego. Wieloprofilowy Zespół Szkół był jedyną szkołą z powiatu tarnogórskiego. Szkoła poprzez uczestnictwo w tak szerokim projekcie otrzymała certyfikat „ Bądź przedsiębiorczym”

1 listopada 2012 r. w Wieloprofilowym Zespole Szkół w Tarnowskich Górach odbyły się zawody I stopnia XXVI Olimpiady Wiedzy Ekonomicznej, które miały swój finał 11 stycznia, gdyż uczennica Alicja Kozioł zakwalifikowała się do zawodów okręgowych na Uniwersytecie Ekonomicznym.

17 listopada 2012 r. w Wieloprofilowym Zespole Szkół odbył się próbny egzamin czeladniczy  w zawodzie fryzjer, przeprowadzony we współpracy z  Cechem Rzemiosł Różnych i Przedsiębiorczości w Tarnowskich Górach.


W dniach 5-6 grudnia odbyło się XI Międzyszkolne Spotkanie z Piosenką i Poezją Europejską, jest to impreza która na stałe zagościła w murach WZS, a przygotowywana jest we współpracy z nauczycielami języków obcych z „Mechanika” i „Gastronomika”. Cieszy się dużą popularnością wśród młodzieży szkół ponadgimnazjalnych, którzy prezentują się w kategorii piosenka, poezja lub inscenizacja.

7 grudnia 2012 r. w Zespole Placówek Oświatowych w Boronowie, odbył się Mikołajkowy Turniej Piłki Siatkowej Dziewcząt. Nasza drużyna siatkarek  zajęła I miejsce.

12 grudnia 2012 r. odbył się Szkolny Konkurs Fryzjerski "Fryzura Karnawałowa 2012".Za przygotowanie konkursu dziękujemy nauczycielom zawodu, jednocześnie zasiadającym  w  jury.

Już od wielu lat w Wieloprofilowym Zespole Szkół w Tarnowskich Górach uczniowie, pod kierunkiem nauczycieli, organizują akcję charytatywną „Podaruj dzieciom radość na święta”, współpracując tym samym z domem dziecka w Stolarzowicach. W tym roku oprócz prezentów zorganizowaliśmy salonik fryzjerski dla dzieci, cieszący się dużym powodzeniem.

Uczennica Sonia Lipińska wzięła  udział  w Powiatowym Konkursie Młodej Przedsiębiorczości, który jest organizowany przez Starostwo Powiatowe i Inkubator Przedsiębiorczości w Tarnowskich Górach. Uczennica brała udział w grze giełdowej, teście wiedzy ekonomicznej i zaprezentowała biznes plan swojego mini przedsiębiorstwa o nazwie „Rozczytana Sorbona”. Ostatecznie Sonia zajęła  4-te miejsce.

Sorbona pomaga dzieciom w akcji PAJACYK. Nasza uczennica Patrycja Kokoszka wzięła  udział w zbiórce żywności w Tesco.

W dniach 29-30 marca nasza szkoła uczestniczyła w Powiatowch Targach Edukacyjnych prezentując swoją ofertę kształcenia. Podczas targów szkoła zajęła II miejsce w konkursie na najlepsze stoisko wystawiennicze i otrzymała nagrodę w wysokości 700 zł.

W dniach 29-30 marca odbywały się dni otwarte szkoły, podczas których prezentowaliśmy nasze kierunki kształcenia, pracownie, odbył się również Piknik Wiosenny.

Sukces naszych uczniów w turnieju motoryzacyjnym


Dnia 26.04.2013 r. uczniowie klasy III TSF zajęli I miejsce w powiatowych eliminacjach „Ogólnopolskiego młodzieżowego turnieju motoryzacyjnym”. Uczniowie zakwalifikowali się do etapu wojewódzkiego. Trzymamy kciuki i życzymy dalszych sukcesów. Opiekunem młodzieży jest Pan mgr inż. Henryk Gulba

Odbyła się kolejna wystawa prac naszych zdolnych uczniów kształcących się w zawodzie –FOTOTECHNIK. Dzięki uprzejmości właścicieli:  sklepu  „Natalia” i Kiosku „Ruch” przy ul. Krakowskiej mogliśmy oglądać nasze prace w oknach wystawowych.

III miejsce naszych uczennic na XII Spotkaniu z fizyką

21 marca 2013 roku uczniowie naszej szkoły wzięli udział w XII Spotkaniu z fizyką dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych naszego powiatu i okolic. Tegoroczne spotkanie odbyło się w I LO im. S. Sempołowskiej w Tarnowskich Górach

Uczniowie WZS przedstawiciele Powiatowej Reprezentacji Młodzieży biorą aktywny udział w pracach reprezentacji oraz uczestniczą w wydarzeniach kulturalnych: spotkanie z ambasadorem Chorwacji, wycieczka do Warszawy, piknik w Świerklańcu.

W maju  rozpoczęły się  pierwsze zajęcia grupowe dla uczniów z doradztwa zawodowego w ramach projektu „Mam zawód mam pracę w regionie”. W szkoleniach uczestniczyło 80 uczniów, do drugiego etapu szkoleń indywidualnych ostatecznie zakwalifikowało się 69 uczniów techniku  i ZSZ. Uczniowie uczestniczyli w indywidualnych spotkaniach z doradcami zawodowymi w maju i czerwcu. Otrzymali w ramach projektu teczki i materiały biurowe. Na bieżąco szkoła współpracuje z wydziałem promocji Starostwa Powiatowego w ramach czynności organizacyjnych dotyczących przebiegających szkoleń.

Najważniejszym wydarzeniem tego roku szkolnego jest zajęcie I miejsca w konkursie na najlepszą szkołę ponadgimnazjalne w powiecie tarnogórskim, to plebiscyt zorganizowany przez Dziennik Zachodni. Udział w konkursie oprócz popularności zagwarantował szkole 4 artykuły promocyjne dotyczące – przebiegu konkursu i naszego udziału w nim oraz artykuły opisujące kierunki kształcenia i historię szkoły oraz relację z przebiegu pisemnego egzaminu zawodowego.

15 czerwca 2013 r. uczennica Weronika Ziaja zajęła drugie miejsce w wojewódzkim konkursie „Kreatywna pocztówka” nad którym patronat objął Poseł do Parlamentu Europejskiego Jerzy Buzek Premier Rzeczypospolitej Polskiej  w latach 1997-2001, Polska Press Sp. z o.o. Oddział Prasa Śląska  wydawca „Dziennika Zachodniego” i serwisów internetowych  dziennik zachodni.pl oraz nasze miasto.pl ( patron medialny).

 

Osiągnięcia - rok szkolny 2011/2012

 • I miejsce dla Patrycji Król w VI Międzyszkolnym Konkursie Fryzjerskim "Glamour 2012" zorganizowanym w Zespole Kształcenia Zawodowego w Gliwicach pod honorowym patronatem Dyrektora Delegatury Kuratorium Oświaty w Katowicach
 • Stypendium Starosty Tarnogórskiego dla Bartłomieja Majewskiego ucznia klasy III ZSZ nr 3
 • Stypendium Prezesa Rady Ministrów dla Jolanty Gad uczennicy klasy IV Technikum nr 5
 • Stypendium Starosty Tarnogórskiego dla Agaty Szybiak uczennicy klasy IV Technikum nr 5
 • Stypendium Starosty Tarnogórskiego dla Bartłomieja Majewskiego ucznia klasy III ZSZ nr 3

 • I miejsce – Domagała Sandra Wieloprofilowy Zespół Szkól w Tarnowskich Górach w Międzyszkolnym Konkursie Fryzjerskim „Fryzura Artystyczna 2012”
 • II miejsce – Patrycja Król Wieloprofilowy Zespół Szkół w Tarnowskich Górach w Międzyszkolnym Konkursie Fryzjerskim „Fryzura Artystyczna 2012”
 • Wyróżnienia w Międzyszkolnym Konkursie Fryzjerskim "Fryzura artystyczna 2012" dla Katarzyny Sajniak, Marty Szymackiej, Dawida Sobotty - uczniów klasy III ZSZ nr 3
 • I miejsce w Szkolnym Konkursie Fryzjerskim "Fantazja 2011" dla Katarzyny Stajniak uczennicy klasy III ZSZ nr 3
 • III miejsce w Szkolnym Konkursie Fryzjerskim "Fantazja 2011" dla Rominy Kozińskiej uczennicy klasy III ZSZ nr 3
 • Wyróżnienie dla Katarzyna Gajdy w III Ogólnopolskim Konkursie Fotograficznym "Mój Mistrz".
 • III miejsce w Szkolnym Konkursie Recytatorskim dla Moniki Bracik uczennicy klasy IV Technikum nr 5

 

 

Osiągnięcia - rok szkolny 2010/2011

 • Stypendium Prezesa Rady Ministrów – Wioletta Kędzierska IV Technikum nr 5, Karolina Nowak III Liceum Profilowane
 • Stypendium „Nauka drogą do sukcesu na Śląsku” dla najzdolniejszych uczniów (projekt unijny): Iwona Kwaczyńska II Zasadnicza Szkoła Zawodowa nr 3, Jolanta Gad III Technikum nr 5, Beata Ksol III Technikum nr 5 (lista rezerwowa)
 • II miejsce w Wojewódzkim Konkursie Edukacji Regionalnej w szkole „Proszę Was, pozostańcie wierni temu dziedzictwu…” – Jan Paweł II
 • Zakwalifikowanie się do II etapu konkursu matematycznego M2C – Merdian Mathematics Competition – Adam Boryczka oraz Patrycja Nokielska  I Technikum nr 5
 • III miejsce w powiecie tarnogórskim dla Andrzeja Galiosa IV TIE w Międzyszkolnym Konkursie Matematycznym „Kangur”
 • Wyróżnienie dla Kabaretu Sorbet w Festiwalu Artystycznym Dzieci i Młodzieży Szkolnej Powiatu Tarnogórskiego
 • Uczestnictwo w programie międzynarodowym eTwinning – współpraca członków Szkolnego Klubu Europejskiego  z uczniami szkoły partnerskiej z Francji w projekcie Europaeische Geschmakaecke
 • I miejsce w etapie rejonowym Ogólnopolskiego Turnieju Motoryzacyjnego
 • Nagroda Starosty dla Agaty Szybiak III Technikum nr 5
 • Stypendium Starosty dla Bartłomieja Majewskiego III Zasadnicza Szkoła Zawodowa nr 3

 

Osiągnięcia - rok szkolny 2009/2010 oraz 2009/2008

 • 4 uczennice uczestniczyły w II etapie XXII Ogólnopolskiej Olimpiadzie Wiedzy Ekonomicznej w 2009 r.
 • 6 miejsce w Ogólnopolskim Konkursie AQUA CHALLENGE organizowanego w Pałacu Młodzieży w Katowicach przez grupę twórczą QUARK oraz Polskie i Europejskie Towarzystwo Fizyczne w 2010 r.
 • 51 Ogólnopolski Konkurs Recytatorski - I miejsce w eliminacjach powiatowych i udział w eliminacjach wojewódzkich
 • XI Międzyszkolny Konkurs Recytatorski im. W. Szymborskiej w Nakle Śląskim – II miejsce, wyróżnienie i nagroda publiczności
 • I miejsce w Konkursie Fryzjerskim o Puchar Starosty Lublinieckiego w 2009 r.
 • I miejsce w eliminacjach powiatowych Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego
 • II miejsce w Pierwszym Międzyszkolnym Konkursie Fryzjerskim ,,Awangarda 2009”
 • II miejsce w Powiatowym Konkursie Ortograficznym w 2010 r.
 • Stypendia unijne ,,Nauka drogą do sukcesu”
 • 31 Wojewódzki Przegląd Szkolnych Zespołów Artystycznych - I miejsce w eliminacjach powiatowych
 • Turniej Poetycki w Nakle Śląskim – II miejsce
 • Wojewódzki Przegląd Szkolnych Zespołów Artystycznych w Piekarach Śląskich – wyróżnienie dla kabaretu „Sorbet”
 • Udział kabaretu „Sorbet” w koncercie finałowym IX Regionalnego Przeglądu Dziecięcej i Młodzieżowej Twórczości w Lublińcu
 • Dyplomy ukończenia III edycji konkursu Młodzieżowej Wszechnicy Praw Obywatelskich organizowanej przez Stowarzyszenie Inicjatyw Samorządowych
 • Coroczna organizacja i liczne nagrody w imprezie "Spotkania z Piosenką i Poezją Europejską" oraz ""Konkursu Fotograficznego"


Osiągnięcia – rok szkolny 2007/2008

 • Stypendium Prezesa Rady Ministrów
 • I miejsce i wyróżnienie dla kabaretu Sorbet w IX Konkursie Śląskim „Pogodejcie z nami” zorganizowanym w zespole Szkół Agroekonomicznych i Ogólnokształcących w Nakle Śląskim
 • III miejsce w konkursie „ Eurochoinka” organizowanym przez Starostwo Tarnogórskie
 • Zorganizowanie imprezy o zasięgu powiatowym VII Spotkania z Piosenką i Poezją Europejską:
  - I miejsce w kategorii recytacja

  - I miejsce w kategorii piosenka

  - III miejsce w kategorii piosenka


Osiągnięcia – rok szkolny 2006/2007

 • II miejsce w Ogólnopolskim Młodzieżowym Turnieju Motoryzacyjnym - etap powiatowy
 • Udział w II etapie VII edycji Konkursu Wiedzy o Unii Europejskiej ,,Wygraj Brukselę”
 • Udział w konkursie „Małe diploma bis” organizowanym przez Uniwersytet Śląski
 • XI Międzyszkolny Konkurs Recytatorski im. W. Szymborskiej w Nakle Śląskim - II miejsce oraz wyróżnienie i nagroda publiczności
 • Turniej Poetycki w Nakle Śląskim - II miejsce
 • 32 Wojewódzki Przegląd Szkolnych Zespołów Artystycznych w Piekarach Śląskich - wyróżnienie dla kabaretu ,,Sorbet”
 • Udział kabaretu ,,Sorbet” w koncercie finałowym IX Regionalnego Przeglądu Dziecięcej i Młodzieżowej Twórczości w Lublińcu
 • Dyplomy ukończenia III edycji kursu Młodzieżowej Wszechnicy Praw Obywatelskich org. przez Stowarzyszenie Inicjatyw Samorządowych
  - (120 – godzinny kurs dla liderów młodzieżowych organizowany przy współpracy Fundacji im. Stefana Batorego w Warszawie, nagroda – wycieczka do Strasburga)
 • V miejsce w Mistrzostwach Polski Juniorów i Juniorek w Judo
 • Nagroda Starosty Powiatu Tarnogórskiego


Osiągnięcia – rok szkolny 2005/2006

 • Turniej Wiedzy o Regionie Tarnogórskim I miejsce indywidualnie i drużynowo
 • Konkurs organizowany przez Wyższą Szkołę Zarządzania Marketingowego i Języków Obcych w Katowicach pt. „Informatyka w praktyce” kategoria „Prezentacja multimedialna szkoły” - I i II miejsce
 • XI Turniej Wiedzy i Umiejętności Handlowo-Menadżerskich – wyróżnienie w eliminacjach okręgowych
 • 51 Ogólnopolski Konkurs Recytatorski - I miejsce w eliminacjach powiatowych i udział w eliminacjach wojewódzkich
 • 31 Wojewódzki Przegląd Szkolnych Zespołów Artystycznych - I miejsce w eliminacjach powiatowych
 • Ogólnopolski konkurs „Małe Diploma Bis” – tytuł „Najlepszy negocjator” etap wojewódzki – II miejsce
 • III miejsce w kraju w Ogólnopolskim Konkursie na Recenzje Filmową poświecony pamieci Irka Siwińskiego „Piórem i Pazurem”
 • I miejsce w eliminacjach powiatowych w Ogólnopolskim Młodzieżowym Turnieju Motoryzacyjnym
 • I miejsce w 51 Ogólnopolskim Konkursie Recytatorskim – etap rejonowy
 • II miejsce w eliminacjach wojewódzkich do Ogólnopolskiego Konkursu Fryzjerstwa w Katowicach
 • stypendia Prezesa Rady Ministrów dla uczniów
 • II miejsce w konkursie gwary śląskiej
 • I miejsce w wojewódzkim etapie Konkursu LOP pod hasłem „Mój las”
 • II miejsce w Rejonowych Mistrzostwach Pierwszej Pomocy Drużyn Sanitarnych PCK
 • I miejsce w Międzynarodowym Konkursie Recytatorskim im. W. Szymborskiej w Nakle Śląskim
 • I miejsce w zawodach powiatowych siatkówki plażowej chłopców
 • Zakwalifikowanie się do II etapu „XXXI Olimpiady Wiedzy Technicznej”
 • I miejsce w Powiatowym Turnieju Koszykówki
 • zdobycie tytułu Wicemistrza Śląska w Podnoszeniu Ciężarów
 • III miejsce w etapie wojewódzkim XVII Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Filmie
 • podziękowania Prezesa Zarządu Oddziału LOP dla Wieloprofilowego Zespołu Szkół za udział w akcji: „Racjonalna gospodarka odpadami wyzwaniem naszych czasów”
 • dyplom Prezydenta Aleksandra Kwaśniewskiego za udział w realizacji Programu „Dzień Przedsiębiorczości 2004”
 • podziękowania dyrektora Młodzieżowego Domu Kultury w Częstochowie za udział w Przeglądzie zespołów teatralnych

 

Osiągnięcia – rok szkolny 2005/2006

 • Ogólnopolski Konkurs Fryzjerstwa etap wojewódzki II miejsce

 

Osiągnięcia – rok szkolny 2004/2005

 • Ogólnopolski Konkurs Wiedzy o Filmie etap wojewódzki III miejsce

 

Ponadto:

 • I MIEJSCE Uczniów Technikum Samochodowego w Wojewódzkim Turnieju Młodych Mistrzów Techniki organizowanym przez Polski Związek Stowarzyszeń Wynalazców i Racjonalizatorów w Katowicach. Uczniowie otrzymali Certyfikaty Młodego Mistrza Techniki
 • II MIEJSCE w Konkursie Ekologicznym "Ekoskarby mojej okolicy"
 • III MIEJSCE w II Międzyszkolnym Turnieju Wiedzy o Handlu w Sosnowcu
 • Wyróżnienie w Ogólnopolskim Konkursie Dziennikarskim "Tu lubię być"

Sprawozdanie z imprez i uroczystości
odbywających się w Wieloprofilowym Zespole Szkół w Tarnowskich Górach w roku szkolnym 2012/2013

1. 9 września 2012 – zgodnie ze szkolną tradycją uczniowie klas pierwszych i nauczyciele naszej szkoły wzięli udział pochodzie gwarkowskim.

2. 20 września 2012 policjanci Powiatowej Komendy Policji w Tarnowskich Górach
z Zespołu ds. Nieletnich i Patologii, przeprowadzili spotkanie z młodzieżą klas pierwszych Technikum nr 5

3. 18 września 2012 r. zgodnie ze szkolną tradycją odbyło się uroczyste pasowanie i ślubowanie klas pierwszych oraz przyjęcie do grona rzemieślników. Współgospodarzami spotkania był Wolny Cech Rzemiosł Różnych i Przedsiębiorców w Tarnowskich Górach, który reprezentowali: Starszy Cechu  -  Mistrz Artur Friedberg Podstarszy Cechu – Mistrz Mikołaj Kokot i Mistrz Alicja Wojsczyk. W Uroczystości Ślubowania oprócz uczniów, dyrekcji i nauczycieli udział wzięli: dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Tarnowskich Górach Pani Ewa Brachaczek, przedstawiciele pracodawców oraz  rodzice pierwszoklasistów.

4. Dnia 5 października 2012 r. w Cechu Rzemiosł Różnych i Przedsiębiorczości w Bytomiu odbyła się uroczysta Inauguracja Roku Szkolnego 2012/2013.podczas której Dyrektor Wieloprofilowego Zespołu Szkół  Pan mgr Michał Kos wraz z kierownikiem szkolenia praktycznego Panią Anną Krawczyk, odebrali Dyplom Uznania nadany przez Izbę Rzemieślniczą oraz Małej i Średniej Przedsiębiorczości w Katowicach  za zasługi dla rzemiosła województwa śląskiego. Jest to szczególne wyróżnienie dla szkoły, która kształci w wielu zawodach poszukiwanych na rynku pracy.

5. 3 października 2012 r. odbyło się spotkanie przedstawicieli Wydziału Strategii, Kultury, Promocji i Sportu Starostwa Powiatowego w Tarnowskich Górach z uczniami naszej szkoły zainteresowanymi udziałem w projekcie „Mam zawód – mam pracę w regionie”. Obecnie w projekcie bierze udział ponad 80 uczniów WZS, którzy odbyli już szkolenia z zakresu doradztwa grupowego i oczekują na dalsze indywidualne oraz na ciekawe kursy związane z ich kierunkiem kształcenia. Szkoła poprzez udział w projekcie otrzyma wyposażenie pracowni informatycznej, fotograficznej i samochodowej.

6. 01 października 2012 r. odwiedzili Wieloprofilowy Zespół Szkół goście z Niemiec, pan Oswald Kahle jego siostra Ruth Kuhn oraz brat pan Gunter Kahle z małżonką. Dla pana Oswalda i jego rodzeństwa budynek szkoły przy ul. Sienkiewicza 6 był domem rodzinnym. Przed wojną przyszli tu na świat i opuścili go w 1945 roku. Rodzice gości byli pracownikami niemieckiego gimnazjum mieszczącego się w budynku naszej szkoły.

W roku 2008 państwo Kahle po raz pierwszy od czasu wojny odwiedzili szkołę. Od tego spotkania nasza znajomość jest pielęgnowana i podtrzymywana przez obie stron

7. W październiku wystartował trwający cztery miesiące projekt „Bądź Przedsiębiorczym” skierowany do uczniów technikum handlowego.

Podsumowanie projektu nastąpiło 30 stycznia podczas Dnia Przedsiębiorczości w naszej szkole jako finał projektu „Bądź Przedsiębiorczym – aktywizacja młodzieży szkół zawodowych i średnich zawodowych przeciw wykluczeniu” realizowany przez Fundację na Rzecz Wspierania Edukacji i Rozwoju Samorządności wśród Młodzieży  VIRIBUS UNITIS.  W III cyklu  projektu wzięło udział 10 szkół z całego województwa śląskiego. Wieloprofilowy Zespół Szkół był jedyną szkołą z powiatu tarnogórskiego. Szkoła poprzez uczestnictwo w tak szerokim projekcie otrzymała certyfikat „ Bądź przedsiębiorczym”

8. listopada 2012 r. w Wieloprofilowym Zespole Szkół w Tarnowskich Górach odbyły się zawody I stopnia XXVI Olimpiady Wiedzy Ekonomicznej, które miały swój finał 11 stycznia, gdyż uczennica Alicja Kozioł zakwalifikowała się do zawodów okręgowych na Uniwersytecie Ekonomicznym.

9. 17 listopada 2012 r. w Wieloprofilowym Zespole Szkół odbył się próbny egzamin czeladniczy  w zawodzie fryzjer, przeprowadzony we współpracy z Cechem Rzemiosł Różnych i Przedsiębiorczości w Tarnowskich Górach.

10. W dniach 5-6 grudnia odbyło się XI Międzyszkolne Spotkanie z Piosenką i Poezją Europejską, jest to impreza która na stałe zagościła w murach WZS, a przygotowywana jest we współpracy z nauczycielami języków obcych z „Mechanika” i „Gastronomika”. Cieszy się dużą popularnością wśród młodzieży szkół ponadgimnazjalnych, którzy prezentują się w kategorii piosenka, poezja lub inscenizacja.

11. 7 grudnia 2012 r. w Zespole Placówek Oświatowych w Boronowie, odbył się Mikołajkowy Turniej Piłki Siatkowej Dziewcząt. Nasza drużyna siatkarek zajęła I miejsce.

12. 12 grudnia 2012 r. odbył się Szkolny Konkurs Fryzjerski "Fryzura Karnawałowa 2012".Za przygotowanie konkursu dziękujemy nauczycielom zawodu, jednocześnie zasiadającym w jury.

13. Już od wielu lat w Wieloprofilowym Zespole Szkół w Tarnowskich Górach uczniowie, pod kierunkiem nauczycieli, organizują akcję charytatywną „Podaruj dzieciom radość na święta”, współpracując tym samym z domem dziecka w Stolarzowicach. W tym roku oprócz prezentów zorganizowaliśmy salonik fryzjerski dla dzieci, cieszący się dużym powodzeniem.

14. Uczennica Sonia Lipińska wzięła udział w Powiatowym Konkursie Młodej Przedsiębiorczości, który jest organizowany przez Starostwo Powiatowe i Inkubator Przedsiębiorczości w Tarnowskich Górach. Uczennica brała udział w grze giełdowej, teście wiedzy ekonomicznej i zaprezentowała biznes plan swojego mini przedsiębiorstwa o nazwie „Rozczytana Sorbona”. Ostatecznie Sonia zajęła 4-te miejsce.

15. Sorbona pomaga dzieciom w akcji PAJACYK. Nasza uczennica Patrycja Kokoszka wzięła udział w zbiórce żywności w Tesco.

16. W dniach 29-30 marca nasza szkoła uczestniczyła w Powiatowch Targach Edukacyjnych prezentując swoją ofertę kształcenia. Podczas targów szkoła zajęła II miejsce w konkursie na najlepsze stoisko wystawiennicze i otrzymała nagrodę w wysokości 700 zł.

17. W dniach 29-30 marca odbywały się dni otwarte szkoły, podczas których prezentowaliśmy nasze kierunki kształcenia, pracownie, odbył się również Piknik Wiosenny.

18. Sukces naszych uczniów w turnieju motoryzacyjnym

Dnia 26.04.2013 r. uczniowie klasy III TSF zajęli I miejsce w powiatowych eliminacjach „Ogólnopolskiego młodzieżowego turnieju motoryzacyjnym”. Uczniowie zakwalifikowali się do etapu wojewódzkiego. Trzymamy kciuki i życzymy dalszych sukcesów. Opiekunem młodzieży jest Pan mgr inż. Henryk Gulba

19. Odbyła się kolejna wystawa prac naszych zdolnych uczniów kształcących się w zawodzie –FOTOTECHNIK. Dzięki uprzejmości właścicieli:  sklepu  „Natalia” i Kiosku „Ruch” przy ul. Krakowskiej mogliśmy oglądać nasze prace w oknach wystawowych.

20. III miejsce naszych uczennic na XII Spotkaniu z fizyką

 

21 marca 2013 roku uczniowie naszej szkoły wzięli udział w XII Spotkaniu z fizyką dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych naszego powiatu i okolic. Tegoroczne spotkanie odbyło się w I LO im. S. Sempołowskiej w Tarnowskich Górach

21. Uczniowie WZS przedstawiciele Powiatowej Reprezentacji Młodzieży biorą aktywny udział w pracach reprezentacji oraz uczestniczą w wydarzeniach kulturalnych: spotkanie z ambasadorem Chorwacji, wycieczka do Warszawy, piknik w Świerklańcu.

22. W maju rozpoczęły się pierwsze zajęcia grupowe dla uczniów z doradztwa zawodowego w ramach projektu „Mam zawód mam pracę w regionie”. W szkoleniach uczestniczyło 80 uczniów, do drugiego etapu szkoleń indywidualnych ostatecznie zakwalifikowało się 69 uczniów techniku i ZSZ. Uczniowie uczestniczyli w indywidualnych spotkaniach z doradcami zawodowymi w maju i czerwcu. Otrzymali w ramach projektu teczki i materiały biurowe. Na bieżąco szkoła współpracuje z wydziałem promocji Starostwa Powiatowego w ramach czynności organizacyjnych dotyczących przebiegających szkoleń.

23. Najważniejszym wydarzeniem tego roku szkolnego jest zajęcie I miejsca w konkursie na najlepszą szkołę ponadgimnazjalne w powiecie tarnogórskim, to plebiscyt zorganizowany przez Dziennik Zachodni. Udział w konkursie oprócz popularności zagwarantował szkole 4 artykuły promocyjne dotyczące – przebiegu konkursu i naszego udziału w nim oraz artykuły opisujące kierunki kształcenia i historię szkoły oraz relację z przebiegu pisemnego egzaminu zawodowego.

24. 15 czerwca 2013 r. uczennica Weronika Ziaja zajęła drugie miejsce w wojewódzkim konkursie „Kreatywna pocztówka” nad którym patronat objął Poseł do Parlamentu Europejskiego Jerzy Buzek Premier Rzeczypospolitej Polskiej w latach 1997-2001, Polska Press Sp. z o.o. Oddział Prasa Śląska wydawca „Dziennika Zachodniego” i serwisów internetowych dziennik zachodni.pl oraz nasze miasto.pl ( patron medialny).

 

Ta strona wykorzystuje COOKIES. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. .

Akceptuje polityke cookie

EU Cookie Directive Module Information